Wirtualny spacer

Dom weselny Sochaczew

Drodzy Goście

W naszym życiu są dni, które w pamięci zostaną na długo. Takie, o których marzymy i wspominamy przez całe życie. To miejsca, gdzie chcielibyśmy celebrować najbardziej wzruszające chwile wspólnie z najbliższymi.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu niezwykły dom weselny położony z dala od zgiełku miasta w urokliwej miejscowości koło Sochaczewa, na skraju Puszczy Kampinoskiej, na prawym brzegu rzeki Bzury.

Dlaczego akurat karczma?

Nasza Karczma w prawdzie w Brochowie działa od 2017 roku, jednakże ze źródeł historycznych wiemy, że karczma na tutejszych ziemiach gościła swych mieszkańców już na początku XIX wieku. Wpisując się w kawałek historii jesteśmy zobligowani do podtrzymywania tradycji oraz organizacji przyjęć na najwyższym poziomie.

Karczma, czyli inaczej gospoda, zajazd, a jeszcze dawniej austeria, arenda, czy oberża to według definicji budynek pełniący funkcje wyszynku, miejsca spotkań i zabaw miejscowej ludności oraz domu zajezdnego przeznaczonego dla podróżnych. Sam budynek charakteryzuje się dużą przestronną izbą, podcieniami oraz dachem polskim. Charakterystycznym elementem był także portyk, który miał ochraniać dom i gości przed wpływami atmosferycznymi. Karczma „Nutka” w swoim układzie zachowuje wszystkie te elementy. Frontowa elewacja od strony ogrodu zdobiona jest przez portyk, który zapewnia cień dla gości w upalne sierpniowe popołudnie, a także chroni przed deszczem w listopadową noc. Elewacja zachodnia natomiast wzbogacona została o podcienia. Budynek zwieńczony jest polskim dachem, który charakteryzuje się tzw. przełamaniem. Warto podkreślić, że ten typ dachu zarezerwowany był tylko dla najważniejszych zabudowań wiejskich. Wnętrze budynku jest bardzo przestronne, brak w nim filarów czy innych zakamarków, które stanowiłyby barierę przestrzenną lub utrudniały huczną zabawę.

Ta strona do prawidłowego funkcjonowania wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij